Iniekcja ciśnieniowa
Iniekcja ciśnieniowa polega na wtłaczaniu pod odpowiednim ciśnieniem specjalnej substancji uszczelniającej, którą stanowić mogą żywice mineralne, epoksydowe lub poliuretanowe. Jak w każdej metodzie iniekcyjnej tak również tutaj nawiercamy w ścianie otwory o odpowiedniej średnicy. W otworach umieszczamy tzw. pakery (iniektory) przez które wtłaczamy odpowiednio dobraną substancję. Skład substancji iniekcyjnej uzależniony jest od kilku czynników, m.in od stopnia zawilgocenia budynku.
Iniekcja ciśnieniowa to szybka i skuteczna metoda tworzenia oraz odtwarzania izolacji poziomych na styku ścian i fundamentów. Wtłaczana pod ciśnieniem substancja iniekcyjna wypełnia wszelkiego rodzaju uszkodzenia i przerwy zapewniając tym samym odpowiednią izolację. Wypełnieniu ulegają zarówno uszkodzenia widoczne gołym okiem jak i drobne rysy, również ukryte.
Ten rodzaj iniekcji znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku uszkodzonych hydroizolacji, nieszczelnych, wilgotnych i przeciekających murów. Iniekcję ciśnieniową wykorzystuje się również do naprawiania uszkodzeń w murach suchych.