Osuszanie Budynków

Osuszanie budynków / osuszanie ścian

Jeśli w budynku pojawia się pleśń, wilgoć, puchną tynki, a na ścianach pojawiają się plamy oznacza to problemy z nadmiarem wilgoci. W takiej sytuacji najważniejsza jest szybka diagnoza pozwalająca na dobór odpowiedniej metody osuszania budynku tak aby osiągnąć najwyższą skuteczność oraz zabezpieczyć mury na przyszłość. Istnieją różne metody osuszania budynków a dobór najlepszej z nich uzależniony jest m.in. od poziomu zawilgocenia ścian oraz przyczyn, które do tego doprowadziły.

Co to jest osuszanie budynków, osuszanie ścian

Osuszanie budynków (osuszanie ścian) to ciąg czynności zmierzających do usunięcia nadmiaru wilgoci ze ścian i murów. Inną kwestią jest to, czy każdy zestaw czynności zmierzający do usunięcia wilgoci ze ściany można nazwać osuszaniem. Przyjmując definicję wprost można uznać, że z osuszaniem budynku mamy do czynienia tylko w przypadku suszenia ścian specjalnymi nagrzewnicami. Co jednak z działaniami polegającymi na odcięciu dopływu wilgoci do ścian i w konsekwencji prowadzącymi do ich samoistnego wyschnięcia? Niezależnie od tego czy nazwiemy osuszaniem budynków czy np. odtwarzanie izolacji poziomej to efekt ma być ten sam, czyli suche ściany i mury.

Osuszanie budynków możemy podzielić na inwazyjne i bezinwazyjne oraz naturalne i wymuszone. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie które metody osuszania budynków są najlepsze. Wybór konkretnej metody zawsze powinien uwzględniać specyfikę konkretnej sytuacji.

Osuszanie nagrzewnicami

Osuszanie budynków nagrzewnicami to metoda bezinwazyjna, która polega na oddziaływaniu na ściany ciepłym powietrzem. Do tego celu wykorzystywane są wspomniane nagrzewnice (elektryczne lub olejowe) oraz wentylatory. Oprócz zapewnienia ciepłego powietrza należy zadbać o odpowiednią wentylację. Taka metoda osuszania budynków uzależniona jest od temperatury i pory roku ale i tak może okazać się nieskuteczna. Skutkiem działania nagrzewnic często jest tylko wpychanie wilgoci z wierzchniej warstwy ściany w głąb muru. Po wyłączeniu nagrzewnic i spadku temperatury w pomieszczeniu znaczna część wilgoci wraca na powierzchnię i osuszanie okazuje się krótkotrwałe.

Podciąganie wilgoci z gruntu

Jeśli przyczyną zawilgoconych murów jest podciąganie wilgoci z gruntu to osuszanie budynków przez nagrzewanie może być co najwyżej leczeniem objawów a na pewno nie przyczyn. Nie oznacza to jednak że ta metoda ta jest całkowicie bezużyteczna ale jej zastosowanie trzeba dobrze przemyśleć. Oprócz tego nagrzewnice i wentylatory mogą również pełnić funkcję pomocniczą przy osuszaniu budynku innymi metodami.

Z nieco innym podejściem do osuszania budynków mamy do czynienia w przypadku takich metod jak osuszanie budynków przez podcinanie ścian oraz osuszanie budynków przez iniekcję (iniekcja krystaliczna, iniekcja ciśnieniowa, iniekcja grawitacyjna). Te metody związane są z odtwarzaniem izolacji poziomej i w niektórych przypadkach również pionowej.

Zapraszamy - osuszanie ścian, osuszanie budynków Poznań i całe woj. wielkopolskie, Opole, Legnica, Kraków, Katowice, Wrocław, Bielsko, Wielkopolska i okolice.

Przed przystąpieniem do osuszania budynków:

Rozpoznajemy przyczynę

Działania związane z osuszaniem budynku rozpoczynamy od dokładnej analizy prowadzącej do rozpoznania przyczyny problemu.

1
Wybieramy metodę

Na podstawie wyciągniętych wniosków planujemy działania zmierzające do osuszenia budynku. Źle rozpoznana przyczyna lub brak analizy mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

2
Ustalamy zakres prac

Przedstawiamy Klientowi możliwości, ustalamy zakres prac zmierzających do osuszenia budynku i przygotowujemy kosztorys.

3
Przystępujemy do działania

Osuszamy ściany metodą, która przyniesie najlepsze rezultaty.

4

Jakie metody osuszania budynków stosujemy:

Zobacz też



Informacje o firmie

O NAS



Zobacz gdzie działamy

REJON DZIAŁANIA



Zobacz nasze usługi

USŁUGI

TAGI: osuszanie budynków, osuszanie budynku, iniekcja osuszanie, osuszanie fundamentów, osuszanie murów, muru, osuszanie ścian, sciany

Call Now Button